2022 Greene County Fair

Fair Results Back

Viewing records 51-100 of 1126
Results last updated at: 08/10/2022 11:36 PMUpdating
Exhibitor # Exhibitor Name Entry # Description Ribbon Placing Awards County Club
Beef / Market Beef / Market Steer- Beef
97 Morris, Mary Claire 1613 2nd Division Winner Reserve Champion Greene Farmers and Friends
97 Morris, Mary Claire 1615 3rd Greene Farmers and Friends
19 Hawkins, Sydnee 1705 1st Greene Greeneview FFA
104 Hawkins, Casen 1722 5th Greene T-Birds
108 Baldwin, Chase 1738 2nd Greene Next Generation
83 Mossing, Catherine 1745 4th Greene Next Generation
108 Baldwin, Chase 1746 3rd Greene Next Generation
109 Baldwin, Hunter 1747 4th Greene Next Generation
109 Baldwin, Hunter 1748 3rd Greene Next Generation
84 Mossing, Molly 1755 3rd Greene Next Generation
85 Mossing, William 1763 5th Greene Next Generation
111 Sutter, Owen 1785 2nd Division Winner Reserve Champion Greene Barnyard Kids
15 Magnone, Luke 1807 4th Greene Husky Hustlers
78 Alderman, Brody 2047 5th Greene Creative Christian Clovers
78 Alderman, Brody 2048 1st Greene Creative Christian Clovers
79 Alderman, Mattie 2053 4th Greene Creative Christian Clovers
87 Barron, Daniel 2260 3rd Greene Barnyard Kids
88 Barron, David 2261 3rd Greene Barnyard Kids
19 Hawkins, Sydnee 2264 1st Division Winner Champion Greene Greeneview FFA
15 Magnone, Luke 2265 5th Greene Husky Hustlers
81 Jacobs, Jarrod 2266 4th Greene Barnyard Kids
Beef / Market Beef / Market Steer- Dairy
20 Heider, Gracelyn 96 2nd Division Winner Reserve Champion Greene Husky Hustlers
103 Heider, Katelyn 113 1st Division Winner Champion Greene Greene County Career Center FFA
Beef / Market Beef / Scramble Calf
20 Heider, Gracelyn 97 4th Greene Husky Hustlers
112 Ankeney, Rylee 1279 2nd Division Winner Reserve Champion Greene Greene Acres
87 Barron, Daniel 1350 1st Division Winner Champion Greene Barnyard Kids
88 Barron, David 1356 3rd Greene Barnyard Kids
Beef / Market Beef Showmanship / Intermediate (4-H age 11-13)
99 Terrill, Landen 144 3rd Greene Show Time
86 Christian, Maria 623 4th Greene Next Generation
92 Baudendistel, Jebadiah 1122 5th Greene T-Birds
89 Barron, Gracie 1366 1st Overall Champion, Overall Grand Champion Greene Barnyard Kids
78 Alderman, Brody 2045 2nd Greene Creative Christian Clovers
Beef / Market Beef Showmanship / Junior (Age 8-10)
95 Stiffler, Kendall 1522 3rd Greene Farmers and Friends
111 Sutter, Owen 1551 1st Greene Barnyard Kids
110 Wade, Jace 1599 4th Greene Show Time
83 Mossing, Catherine 1750 5th Greene Next Generation
81 Jacobs, Jarrod 2972 2nd Greene
Beef / Market Beef Showmanship / Senior (4-H age 14-over)
103 Heider, Katelyn 110 4th Greene Husky Hustlers
46 Oberschlake, Marshall 1606 3rd Greene Husky Hustlers
97 Morris, Mary Claire 1611 2nd Greene Farmers and Friends
19 Hawkins, Sydnee 1710 1st Greene Greeneview FFA
84 Mossing, Molly 1757 5th Greene Next Generation
Dairy / Dairy Cattle / Fall Heifer Calf
20 Heider, Gracelyn 120 2nd Greene Husky Hustlers
256 Hurst, Hannah 1097 1st Division Winner Champion Greene Clover Valley
330 Rohler, Macy 1704 1st Greene Husky Hustlers
269 Krall, Ella 2204 2nd Greene Husky Hustlers
371 Krall, Riley 2212 1st Greene Husky Hustlers
374 Partee, Haley 2273 3rd Greene Husky Hustlers
382 Fulton, Jonah 2423 2nd Greene Husky Hustlers
Dairy / Dairy Cattle / Fall Yearling Heifer
255 Polk, Kyle 1095 1st Greene Clover Valley