2022 Greene County Fair

Fair Results Back

Viewing records 251-300 of 1126
Results last updated at: 08/10/2022 11:36 PM
Exhibitor # Exhibitor Name Entry # Description Ribbon Placing Awards County Club
Goat / Meat Breeding Production Goat / Doe Kids – 6 to 9 months, born Oct. 30, 2021 - Jan. 29, 2022
20 Heider, Gracelyn 2315 5th Greene Husky Hustlers
Goat / Meat Breeding Production Goat / Two Year Old Does – 24 to 36 months, born July 30, 2019-July 29, 2020
13 Fannin, Payton 741 3rd Greene Prime Producers
14 Kosins, Eli 854 1st Greene T-Birds
51 Moore, Trevor 910 2nd Greene Prime Producers
50 Moore, Elaina 927 6th Greene Prime Producers
63 Mellotte, Macie 1693 7th Greene Barnyard Kids
64 Midlam, Blake 1862 4th Greene Prime Producers
64 Midlam, Blake 1863 5th Greene Prime Producers
Goat / Meat Breeding Production Goat / Yearling Does – 12 to 16 months, born March 30, 2021 - July 29, 2021
374 Partee, Haley 2279 1st Greene Xenia FFA
Goat / Meat Breeding Production Goat / Yearling Does – 16-20 months, born Nov. 30, 2020 - March 29, 2021
14 Kosins, Eli 855 3rd Greene T-Birds
65 Moore, Eva 901 5th Greene Prime Producers
50 Moore, Elaina 928 6th Greene Prime Producers
50 Moore, Elaina 930 3rd Greene Prime Producers
63 Mellotte, Macie 1690 4th Greene Barnyard Kids
63 Mellotte, Macie 1691 4th Greene Barnyard Kids
61 Magnone, Jake 1766 2nd Greene Husky Hustlers
64 Midlam, Blake 1859 1st Greene Prime Producers
64 Midlam, Blake 1860 1st Division Winner Champion, Overall Grand Champion Greene Prime Producers
64 Midlam, Blake 1861 2nd Greene Prime Producers
Goat / Meat Breeding Production Goat / Yearling Does – 20-24 months, born July 30, 2020 - Nov. 29, 2020
63 Mellotte, Macie 1692 1st Greene Barnyard Kids
Goat / Pygmy Goat / Pygmy (Wether kids under 12 months)
153 McDufford, Owen 153 2nd Greene Ross Champs
152 McDufford, Olivia 155 1st Division Reserve Champion Greene Ross Champs
Goat / Pygmy Goat / Pygmy (Wether)
239 Bogan, Rachel 882 2nd Greene Noah's Ark
335 Mifflin, Rachel 1740 4th Greene Clover Valley
343 Simmons, Ella 1819 3rd Greene Hare Raisers
341 Armstrong, Grace 2489 1st Division Winner Champion Noah's Ark
Goat / Pygmy Goat / Pygmy Doe
244 Hart, Annie 946 1st Division Winner Champion Greene Farmers and Friends
343 Simmons, Ella 1817 2nd Greene Hare Raisers
343 Simmons, Ella 1818 3rd Greene Hare Raisers
Goat / Pygmy Goat / Pygmy Doe Kid (under 12 months)
152 McDufford, Olivia 871 3rd Greene Ross Champs
343 Simmons, Ella 1816 1st Division Reserve Champion Greene Hare Raisers
153 McDufford, Owen 2387 2nd Greene Ross Champs
Horse / All Horse Classes / 01: Jr. / Sr. Costume Class
160 Baker, Ava 195 4th Greene Saddle Up Your Horses
173 Shepherd, Sadie 315 1st Greene Jeans and Jodhpurs
199 Stoneburner, Jaylen 603 5th Greene Jeans and Jodhpurs
189 Butler, Keith 747 3rd Greene 24 Carrots
117 Reigelsperger, LeeAnn 1004 2nd Greene Jeans and Jodhpurs
Horse / All Horse Classes / 02: Beginner Costume Class
162 Puett, Jack 199 5th Greene The Misfits
178 Bateman, EmaLee 329 3rd Greene Jeans and Jodhpurs
138 Ahrens, Lenora 386 1st Greene Jeans and Jodhpurs
249 Burnett, Blake 1012 2nd Greene The Misfits
150 Younkin, Ella 1213 4th Greene Jeans and Jodhpurs
327 Smith, Amelia 1652 6th Greene The Misfits
53 Neville, Autumn 1920 2nd Greene The Misfits
Horse / All Horse Classes / 03: Ground Rails (W / T) (may not enter 4-6)
138 Ahrens, Lenora 411 4th Greene Jeans and Jodhpurs
173 Shepherd, Sadie 783 1st Greene Jeans and Jodhpurs
190 Butler, Klaira 789 2nd Greene 24 Carrots
158 Hulbert, Peyton 1068 3rd Greene Jeans and Jodhpurs
342 Vance, Ashlyn 1794 6th Greene Saddle Up Your Horses
359 Petry, Hailey 2083 5th Greene Saddle Up Your Horses